Zářijová schůze

Tak a je tu nový školní rok a léto skoro za námi a pravá Jizerskohorská sezóna se blíží. Přijďte se podělit o své zážitky na schůzi, která bude u nás na zahradě, počasí vypadá dobře, ale nějaký ten hadřík na přioblečení se určitě bude hodit. Kvůli předschůzi se spojte s Verčou nebo s Týnkou. Gril bude k dispozici. Nejspíš to bude jedna z posledních grilovaček.

 • Místo: Jablonec nad Nisou, zahrada ve Střelecké
 • Datum a čas: 3.9.2020 navečer 

PivoQ:

 1. Mára nebude na schůzi, tak si můžu dovolit otázku - Kolik mu chybí čtyřtisícovek ve Wallisu?
 2. Kolik je v Alpách čtyřtisícových vrcholů?
 3. Zůstaneme u čtyřtisícovek 🙂 Jaká alpská čtyřka má nejtěžší normální cestu?

SKOL!

Srpnová schůze

Prázdniny se překlopily do své druhé poloviny, vesele se dovolenkuje a záznamy v deníčku přibývají. Kdo tu bude ve čtvrek 13.8.2020 nechť dorazí na schůzi, podělit se své historky nebo se jen potkat.

 • Místo: tradiční u nás na zahradě s grillem (diskuze možná)
 • Datum a čas: 13.8.2020 navečer

Pivo Q:

Červencová schůze

Prázdniny nám právě začaly, tak by bylo fajn se sejít ještě než se všichni rozjedeme po různých dovolených. Někteří už jsou možná rozjetí.

Schůze bude ve čtvrtek 2.7.2020 jako již tradičně u nás na zahradě na večer. Grilovací potřeby s sebou.

PivoQ:

 • Jak se jmenoval první Český horolezecký spolek, oddíl?
 • Poznej cestu na fotce

           

 • Abychom se nedostali do řečí, tak musíme být genderově korektní - Jmenuj výstup, cestu, událost, kde ženy chlapům ukázaly jak na to.

Červnová schůze

Úspěšně máme za sebou první víkend se skoro všemi HO SKOL dětmi v Tisé a další je přímo za dveřmi. V této souvislosti musím ještě jednou za celý oddíl pogratulovat Ifce a Márovi k čerstvému přírůstku do rodiny a Tadeáškovi přeji hlavně hodně štěstí a zdraví a také spokojené a šťastné rodiče.

Schůze bude u nás na zahradě ve čtvrtek 11.6. navečer. K dispozici bude grill i ohniště jako vždy.

PivoQ:

Vyjmenuj co nejvíc lezeckých objektu na fotce.

 

Únorová schůze

Zima se zatím moc nepředvedla, tak uvidíme jak to dopadne s padesátkou, zatím to vypadá nadějně. Všechno zhodnotíme na schůzi, která se uskuteční 13.2.2020 od 20:00 v jabloneckém Makaku. Předpokládám, že se někteří půjdou před schůzí protáhnout do místních bolder směrů. Jedním s témat bude určitě vyřešit nasazení štafet na mistrovství Vesmíru - Zlatý cepín Jizerských hor, který vychází na 29.2.2020, což se kreje s Vasákem a Bieg Piastow, takže bude trochu nouze o závodníky.

PivoQ:

 1. Sociální sítě byly plné magického data 02.02.2020. Jaká významná hora oslavila 2.2. 68. výročí od prvovýstupu? Kdo tam vylezl jako první?
 2. Kolik let uplyne letos od osudné laviny na Huascaránu? Na kterou horu chtěli původně udělat naši horolezci prvovýstup? 
 3. Kolikrát už Martínek otevřel Ondrovi pivo "cepínem"?