Říjnová schůze - 2015

Tak přišel podzim. Pískovcová sezóna se pomalu blíží k závěru, ale zase nás začnou lákat různobarevné Jizerky. Mára s Vencou bojovali, nebo možná ještě bojují na Manaslu, protože pořád není úplně jasné jak to dopadlo. Jasno jenom v tom, že na vrchol se minimálně 6 členů expedice podívalo a dva Betonáři ho sjeli na lyžích. BC by podle původního itineráře měli opouštět nejpozději tento čtvrtek. Každopádně první stopa našeho oddílu v expedici na osmitisícový vrchol. Takže díky kluci a těším se na dva vousáče :-). Kdo má ale jistě dobojováno a vlajku našeho oddílu drží také hodně vysoko je Bára Vočko, která dokázala za sezónu vylézt všech 107 cest od Josky Smíka, z toho 98 cest na boso, na prvním a jenom 1,5 cesty ji na prvním nepustilo, ať už obutá nebo neobutá. Za což zaslouží obdiv a stává se tak vítězem Smítkovi tkaničky. Ve Smítkově pokladu to nejspíš bude 5. místo ze všech a 1. mezi babama. Gratuluji. 

Schůze bude na Makaku ve středu 7.10.2015 od 20:00, lezení předem možná bude pokud se na něčem v diskuzi dohodneme.

Pívo kvíz od Pliziho (Odpověď nebo tip z hlavy je cennější, kromě toho, že zabere méně času ☺):

  1. Na jakou pískovcovou věž byl proveden první sportovní výstup. (tzn. odspodu a bez použití umělých technických pomůcek (žebříčky, vytesané stupy, ...).
  2. Která osmitisícovka byla sjeta na lyžích jako první.
  3. Která osmitisícovka byla vylezena jako poslední, a který vedlejší osmitisícový vrchol byl vylezen jako poslední.
  4. Jaký obvod hrudníku měl Joska Smítka.

Na viděnou na schůzi, kde se dozvíte správné odpovědi.

Předseda