Březnová schůze

Březen je tu, ano je to až k neuvěření, podle aktuálního počasí to vypadá, že zima pomalu odchází, ale už za měsíc se otevírají první pískovcové oblasti. Všichni jistě poctivě drtili překližku, tak bude kde brát.

Schůze bude ve čtvrtek 2. března středu 1. března od 20:00 na Makaku. (POZOR ZMĚNA)

PivoQ:

  1. Jak se jmenuje jeden z prvních bouldristů, který objevil kamení ve Fontainebleau. Taky první použil měkkou podrážku a vytvořil jedny z prvních prototypů lezeček. Jen u boulderingu nezůstal a ve Francouzských Alpách má několik legendárních prvovýstupů.
  2. Není pytel jako pytel - v Karakoramu je krásný a zatím stále nevylezený (pokusů bylo spoustu a k poslednímu mělo dojít loni na podzim) severní pilíř nebo hřeben v kvalitní žule na krásný sedmitisícový vrchol. V 80. letech se o něj pokoušeli Američani a dali jeden z nejhodnotnějších pytlů na horách :-) Jak se jmenuje hora a kdo byli Ti Amíci?
  3. "Moderní" zahnuté cepíny vznikly ve Francii, ale k rozvoji moderní ledové a mixové techniky lezení po předních hrotech a s více než jedním cepínem došlo jinde. Kde?

Komentáře  

 
# Odp.: Březnová schůzejedla 2017-03-01 07:48
Skol, já tedy ve čtvrtek určo nedorazim, ale my si uděláme s klukama takovou malou schůzi ve vlaku:-).
Jinak tedy prosím předsedu, aby informaci, že schůze nebude tradičně ve středu, nýbrž ve čtvrtek, uvedl dřív než v noci před středou;-). Nebo už máme pro příště počítat, že středa se automaticky mění na čtvrtek?... proti čtvrtkům nic nemám.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Odp.: Březnová schůzeBombis 2017-03-01 09:18
Ano souhlasím, že je to pozdě ostatně jako vždycky. Vzhledem k tomu, že dlouhodobě bývám pracovně každou středu a čtvrtek v Plzni, tak bych navrhoval schůze přesunout na 1. čtvrtky v měsíci. Jinak se bude muset schůzovat bez předsedy a to určitě nikdo nechce včetně mě :-). Nicméně tento týden je výjimka a nikam jsme nejeli, tak mě napadlo, že by schůze mohla být ve středu, když poměrně dost lidí ve čtvrtek odjíždí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# ZměnaBombis 2017-03-01 09:21
Schůze bude dneska !!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat