Dubnová schůze

Lezecká sezóna na písku začala, ještě to ale bude chtít nějaký čas než to všechno vyschne. Schůze bude opět u nás v Jablonci a Týnce to krásně vyšlo na její narozeniny. Když počasí dovolí, tak budeme venku na zahradě u ohýnku, tak si nezapomeňte vzít něco na opečení.

Sraz klidně už okolo sedmé hodiny.

PivoQ:

bude

 

Březnová schůze

Březnová schůze je tu. Lyžařská sezóna už se pomalu blíží ke svému závěru a za necelý měsíc se otevřou první pískovcové oblasti po zimní přestávce. Hlavní zprávou měsíce března je samozřejmě, že se Jedličkům narodila Anička. Za celý oddíl gratuluji a přeji hodně štěstí a zdraví.

Schůze bude u nás doma (Střelecká 12, Jablonec n. N.) 8.3. 2018, začátek okolo 20:00, nedočkavci můžou přijít i s dětmi dříve :-). Občerstvení s sebou.

Diskuzní témata:

PivoQ:

 1. Jakou slavnou a dlouhou skalní cestu vylezla první žena (a nebylo to tím, že by se muži nesnažili) a jak se jmenuje?
 2. Kdo a jaký ženský výstup vyvolal ve Skaláku takový ohlas, že mu místní muži (z vrcholové komise) ani nevěřili?
 3. Název cesty v Lužických horách pod kterým se skrývá žena, která je snem většiny mužů :-)

Únorová schůze

Zima je v plném proudu a vrchol zimní sezóny se nezadržitelně blíží. Ano, Zlatý cepín Jizerských hor nebo-li neoficiální mistrovství Vesmíru je již tento víkend. Hlavním bodem schůze bude sestavení štafet na tuto již tradiční událost.
 
Schůze se uskuteční u nás doma (Střelecká 12, JBC) 8. 2. 2018 navečer. Kdo chce přijít s dětmi nechť dorazí o fous dříve. Rokování začne okolo 20:00.
 
Skol předseda
 
PivoQ:
 1. Opakování je matka moudrosti
  1. jaká osmitisícovka je zatím bez zimního výstupu?
  2. Pro fajnšmekry - Kdo z Československých horolezců podnikl úspěšný zimní výstup na osmitisícovku?
 2. Kde jde najít lezecký Mordor?
 3. Jaká je nejvyšší stěna v Alpách?

That's all folks!

 

Lednová schůze

Tak a máme tu nový rok a hnedka ze začátku bude první letošní schůze. Tentokrát máme i pár bodů k probrání:

 • Nominace na Zlatý cepín
 • Členství pro rok 2018
 • Oddílové drby, aneb letos se dá očekávat plodné jaro

Sraz 4.1.2018 ve 20:00 na Makaku. (Předseda se omlouvá, ale dorazí později, protože do Jablonce přijede až po osmé hodině.)

PivoQ:

 1. Nedávno eMontana oživila povědomí o Saských tzv. Meisterwegách. Na kterou to máme od nás (Jablonec, Liberec) nejblíž?
 2. Která hora na světe byla nejvyšší vylezenou v roce 1718, 1818 a 1918?
 3. Na který světový vrchol by chtěl vystoupit Miloš Zeman?

Členství 2018

Konec roku je již za dveřmi, a přichází čas pro výběr členství. Nabídka je stejná jako poslední roky.

 • ČHS - má svoji nabídku ZDE. Kdo si z s této nabídky vybere nechť si jej zařídí sám (Ve formuláři stačí jen vyplnit ř.č a zbytek se už vyplní sám).
 • OEAV - má svoji nabídku ZDE. Kdo by rád některou z těchto variant, nechť mi dá do 14. 1. 2018 a objednám členství hromadně. Zároveň s tím pošlete odpovídající částku pošlete na na účet 670100-2204221971/6210.
 • Noví členové - prosím o zaslaní vyplněné a podepsání přihlášky ZDE na oddílovou adresu či mail ZDE spolu s informací o požadovaném typu členství. Vedení oddílu zváží přijetí nového člena na následující schůzi a ihned ho vyrozumí.

Nikoho do ničeho nenutím, ale bylo by fajn, alespoň některou z variant zvolit. Přece jenom z příspěvků do ČHS se platí údržba skalních oblastí v ČR, které všichni více či méně navštěvujeme. K 31. 1. 2018 proběhne kontrola :-).  Díky. 

V případě dalších dotazů se klidně ozvěte.